fbpx
Lajme

Si reaguan kafshët e Kopshtit Zoologjik në Shkup gjatë tërmetit (Video)

Një tërmet me fuqi 5.1 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes rreth orës 5 në Maqedoninë e Veriut, në rajonin Tetovë-Gostivar, 50 kilometra në jugperëndim të Shkupit. Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup tha se tërmeti më së shumti është ndjerë nga popullata në Gostivar

dhe Mavrovë me 5 ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane, në Tetovë dhe Shkup me 4 dhe në Manastir, Prilep dhe zonën përreth me 3 ballë. Tërmeti është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Kosovë. Tërmetin e fuqishëm të këtij mëngjesi e ndjenë edhe kafshët e Kopshtit Zoologjik në Shkup. Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon reagimin e tyre!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button