Lajme

Si ta dalloni nga ftohja normale/ Kjo është simptoma më e rëndë e Omicronit

Omicroni po prodhon simptoma të ndryshme nga Delta, por të ngjashme me ftohjen normale. Ekspertët tregojnë se simptoma kryesore e Omicronit është dhimbja e fytit. Ndërsa, simptomat e tjera janë dhimbja e kokës, rrjedhja e hundëve dhe teshtitja, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Profesori Tim Spector tha se britanikët po preken më së shumti nga dhimbja e fytit. “Dhimbja e fytit është shenja më e rëndë dhe më kryesorja e Omicronit”, u shpreh ai. Ndryshe, ekspertët po punojnë vazhdimisht që të zbulojnë simptomat e reja të këtij varianti të COVID-19.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close