fbpx
Lajme

Si u kap “mat” shkodrani, detaje

Policia e Shkodrës ar restoi një 50 vjeçar banues i lagjes Dobraç pasi gjatë kontrollit i gjetën një p istoletë. Blutë bëjnë me dije se në momentin e ar restimit, pistoleta e 50-vjeçarit ishte me f ishek në fole, gati për qi tje. Operacioni u krye pasi policia kishte marrë informacion në mënyrë operative se personi në fjalë shëtiste i a rmatosur.

50-vjeçari ishte i dë nuar në vitin 2012 për p lagosje.“Ky shtetas u kap gjatë operacionit, në lagjen “Guerrile”, në rrugën “Komani”,Shkodër,duke qarkulluar me një a rmë zjarri pistolete me f isheke në fole gati për qitje”,bën me dije policia.

Njoftimi i plotë Operacioni nga strukturat hetimore të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Patrullat e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Shkodër dhe “Shqiponjat”. Qarkullonte me a rmë zjarri me f ishek në fole gati për qitje, kapet dhe ar restohet në flagrancë 50-vjeçari. 50-vjecari me precedent k riminal në fushën e k rimeve ndaj personit dhe të a rmëmbajtjes pa leje. Sekuestrohen një a rmë z jarri pistoletë me një karikator me f ishekë l uftarak. Strukturat Hetimore të DVP Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për një person me precedent kriminal që po qarkullonte me armë zjarri me vete, kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim të ngushtë me Komisariatin e Policisë Shkodër dhe “Shqiponjat” organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “KOMANI”, në kuadër të të cilit u kap dhe u ar restua shtetasi:

M., 50 vjeç, banues në Dobrac, Shkodër, i dënuar në vitin 2004 për plagosje dhe në vitin 2012 për armëmbajtje pa leje. Ky shtetas u kap gjatë operacionit, në lagjen “Guerrile”, në rrugën “Komani”, Shkodër, duke qarkulluar me një a rmë z jarri p istolete me f isheke në fole gati për q itje. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “A rmëmbajtja pa leje”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button