fbpx
Lajme

Situatë e rëndë nga reshjet e shiut, Greqia nën ujë (Video)

Një kaos i pazakontë është krijuar nga shiu i madh dhe moti i keq që ka “god itur” ishullin e Kretës që nga dje.

Moti i keq ka bërë që qyteti i Heraklion në Greqi të përmb ytet. Pamjet e marra nga mediat fqinje kanë treguar se si reshjet e shumta të shiut kanë marrë para çdo gjë që u del dhe kanë përmb ytur sipërfaqe të tëra toke. Si pasojë e motit të keq tetë shoferë mbetën të bllokuar në rrugë, ndërsa trafiku ishte i pashmangshëm madje sa edhe drejtuesit e automjeteve humbën kontrollin.

Ndërkohë që intensiteti i madh i ujit që “rrëshqiste” në rrugët qytetit shkaktoi dëme të shumta në makina, banesa dhe tokë. Reshjet e shit në Heraklion nisën gjatë orëve të para të mëngjesit ku shkaktuan edhe dëmtime në pompën e furnizimit të energjisë elektrike duke lënë tetë fshatra pa energji elektrike.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button