Lajme

‘S’ka kush të kujdeset për fëmijët e mi’, apeli lë në burg gjyqtaren Hoxha

Gjykata e Posaçme kundër K rimit dhe Korrupsionit ka lënë në b urg gjyqtaren Enkeleida Hoxha. Hoxha kishte kërkuar më herët ndryshim të masës së sigurisë nga arrest me b urg në arrest shtëpie me argumentin se ka djalin sëmurë dhe vuan nga autizmi dhe se vajza e mitur ka braktisur shkollën që në momentin që nëna e saj është arrestuar.

“Gjendja shëndetësore e djalit tim është rënduar. Ai ka nevoje për kujdesin tim. Vajza e mitur ka braktisur shkollën qe pas arrestimit tim”, ka thënë Hoxha. Gjyqtarja Enkeleida Hoxha a kuzohet për përfshirjen në një skemë k orruptive në Gjykatën e Krujës, së bashku me disa zyrtarë të tjerë.

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha së bashku me 9 të tjerë janë arrestuar me urdhër të SPAK pasi akuzohen si pjesë e një skeme korruptive.

Po ashtu, Hoxha është gjyqtarja që ka firmosur lirimin nga burgu të anëtarit të bandës së Durrësit, Endrit Dokle, i cili ishte dënuar me b urgim të përjetshëm. Po ashtu Hoxha ka liruar nga burgu Genc Tafilin, i d ënuar për v rasjen e komisarit të Policisë Arben Zylyftari si dhe Ilir Pajës, të cilit i kishte mbetur mbi një vit d ënim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: