Lajme

S’ka linjë direkte për në aeroportin e Kukësit, çunat çamarrokë të fejsbukut nga Londra zbresin në Rinas

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama tha se “Aeroporti ndërkombëtar “Zayed – Flatrat e Veriut”, është gati për fluturimin e parë me pasagjerët VIP, çunat çamarrokë të fejsbukut nga Londra. KUJDES MOS ËSHTË 3D”.

Megjithatë, avioni nga Britania e Madhe nuk do të zbresë në Kukës, por në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit dhe prej andej do të fluturojë drejt qytetit verior.

Në faqen zyrtare të Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza” shihet se avioni i “Air Albania” i nisur nga Londra pritet të zbresë në Aeroportin “Nënë Tereza”, ndërsa prej aty do të niset për në Kukës.

Vetë kryeministri Rama ka premtuar se do të sjellë me avionin e parë në Aeroportin e Kukësit kuksianë, që jetojnë në Londër, por që votojnë për Partinë Demokratike. TPZ

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: