fbpx
Lajme

“S’ke paguar faturën”/ Bre shëria e plu mbave ndaj ‘Adorions Palace’, Artan Hoxha zbardhet: mesazhi

Hoxha tha se ate.ntatorët kanë shkuar për t’i thënë biznesmenit se nuk ka paguar ‘faturën’. Gazetari shtoi gjithashtu se këto ngjarje janë gj.oba që bizneset u vënë njëri-tjetrit dhe se shkojnë si OFL-ja por që në vend të formularit, çojnë pl.umba. TIRANË– Gazetari Artan Hoxha është shprehur se at.entati ndaj kompleksit “Adorion Palace”, është një mesazh për një g.jobë që nuk kanë pa.guar të zotët e këtij biznesi. I ftuar në studion e “AbcNews”, Hoxha tha se at.entatorët kanë shkuar për t’i thënë biznesmenit se nuk ka paguar ‘faturën’. Gazetari shtoi gjithashtu se këto ngjarje janë g.joba që bizneset u vënë njëri-tjetrit dhe se shkojnë si OFL-ja por që në vend të formularit, çojnë pl.umba.

“Si rasti ku u që.llua ndaj hotel ‘Adorionos”, për pronarin e të cilit u tha se u vetëv.ra në vilën e tij në Farkë. Kanë shkuar për t’i thënë biznesmenit aty që nuk ke paguar faturë. Siç shkon OFL për të dërguar formularin, por me pl.umba dhe ngaqë nuk kanë marrë përgjigje kanë marrë hapin tjetër. Bizneseve i vendoset gj.obë nga bizneset e tjera,”- tha Artan Hoxha.

Kompleksi “Adorion Palace”, u qël.lua me bre.shëri pl.umbash në orët e para të mëngjesit të 10 tetorit dhe pati vetëm dëme materiale. Kompleksi luksoz me vendodhje në Maminas është në pronësi të biznesmenit Eugert Lazaj. Lazaj u gjet i vd.ekur në shtëpinë e tij brenda një kompleksi shumë të njohur vilash në zonën e Farkës, më 30 korrik. Biznesmeni u zbulua se u v.ra me ar.mën e përdorur në ma.sakrën në ish-bllok, pi.stoleta Glock e Redi Popescut, pronarit të Monopol. Prokuroria ende po heton mbi ngjarjen, që besohet se është vetëvr.asje.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button