BotaLajme

Skoci Ngjarja e rëndë/ U ngatërrua në rripat e çantës, ndërron jetë vajza 14 muajshe

Një vajzë 14-muajshe ka vdekur në Skoci, pasi u ngatërrua në rripat e një çantë, duke u mbytur.

Mia Macphee, nga Alness, në veri të Skocisë, vdiq në aksidentin tragjik dhe prindërit e saj kanë lëshuar një paralajmërim për të tjerët për rreziqet e varjes së gjërave nga dyert me fëmijë përreth.

Prindërit e saj Connor dhe Hannah ishin larguar vetëm për disa minuta kur vajza e tyre, e cila zakonisht ishte e zhurmshme, heshti.

Connor shkoi të shikonte dhe gjeti Mian të ngatërruar në një çantë shpine të vogël me rripa të hollë që varej nga dera.

Ndërsa e zgjidhi atë, Connor bërtiti për partneren e tij, e cila e çoi Mian në dyshemenë e kuzhinës dhe thirri një ambulancë në spitalin Raigmore.

Bebi Mia kishte mbetur pa oksigjen dhe iu deshën 30 deri në 45 minuta që zemra e saj të fillonte të rrihte sërish. 1-vjeçarja u transferua në spitalin e Edinburgut, ku familja e tij kaloi pothuajse katër ditë me të para se të ndërronte jetë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close