Lajme

Sot ditëlindja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Sot është ditëlindja 74-të e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Për të nderuar veprimtarinë e ish-presidentit Rugova, kryesia e LDK-së do të bëjë homazhe tek varri i tij në Velani.
Ish-presidenti Rugova ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006 dhe është presidenti i parë i Kosovës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close