Lajme

Sot do të nis vaksinimi i punonjësve të transportit publik

Ditën e sotme do të nisë vaksinimi i punonjësve të transportit publik në të gjithë vendin. punonjësit e këtij sektori do të nisin sot të marrin dozën e parë të vaksinës në qendrën e vaksinimit ne sheshin “Skëndërbej”.

Në total janë 14 mijë punonjës të transportit publik në total që pritet të marrin vaksinën. Vaksinimi në vendin tonë po vazhdon prej javëve të para të Janarit, me vaksinat Pfize, Astra-Zeneca, Sputnik V dhe ato kineze.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: