Lajme

Sot mot me diell, si do të ndryshojnë temperaturat

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e martë parashikohet kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin dhe me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë. Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C , Shkodër 4/18 Diell, Kukës 0/16 Diell re, Lezhë 3/19 Diell, Dibër 2/17 Diell re, Durrës 6/19 Diell, Tiranë 7/21 Diell, Elbasan 7/21 Diell, Berat 4/22 Diell, Vlorë 8/20 Diell, Korçë -1/12 Diell re, Gjirokastër 1/20 Diell, Sarandë 8/20 Diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close