Lajme

Sot pritet vendimi për ish-ministrin Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur te Gjykata e Krimeve të Rënda. Tahiri do të njihet sot me vendimin final të gjykatës.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin, ndërsa gjykata do të vendosë sot.

Ish-ministri i Brendshëm akuzohet për “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close