fbpx
Lajme

SOT SARANDA NUK KA ASNJE MASKE MBROJTESE PER GRIPIN

Ne bote Korona Virus po perhapet me shpejtesi te madhe. Saranda ka tri pika kufitare ku hyn cdo dite dhjetra te huaj nga vende te ndryshme te botes. Sot ne pyetem te gjitha farmacite e Sarandes. Asnje prej tyre nuk ka maska per fytyren qe te mbrojne nga viruset. Farmacistet thone se eshte krize ne gjithe vendin dhe jemi ne pritje te tyre. Sipas informacioneve te fundit ne Sarande jane pare te huaj qe kane hyre me kombesi nga vendet aziatike ,italia etj. Nderkohe qe situata rendohet ne qytetin kufitar nuk ka asnje maske per qytetaret apo edhe te huajt qe vijne cdo dite . Viktor Avdia

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button