Lajme

Sot vendimi për Llallën…

Avokati i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla gjatë seancës për pretencën nga e para për të ka deklaruar se akuzat janë të stisura. Sipas avokatit Sokol Hazizaj, Llalla mori lekë borxh për të ikur në Gjermani kur u kërcënua.

“Ne 2016 Adriatik Llalla mori para borxh per te cuar familjen ne Gjermani per shkak te kercenimeve. Llalla ne asnje moment nuk ka fshehur pasuri qekur ka qene subjekt deklarimi.

Edhe per shumen rreth 7 mije dollare per lindjen e djalit ne Usa, pagesat jane bere nga nje mik i tii shqiptaro-amerikan i cili erdhi deshmoi para jush dhe po ju dorezojm faturat origjinale te pagesave ne banke”, tha ai. Ne gjyqin ndaj Llallës ishin të pranishëm në sallë edhe perfaqësues të ambasadës amerikane.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: