Lajme

Spiropali: Selam nga Noli për Berishën, Metën, Bashën dhe Kryemadhin

I. Vata/ Drejtuesja politike e Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës, Elisa Spiropali përmes një videoje ka recituar vargjet e Nolit duke i dërguar një “selam” Berishës, Metës, Bashës dhe Kryemadhit.

Arsyeja e kësaj videoje është gafa e radhës që Monika Kryemadhi, drejtuese e LSI, bëri sot teksa u shpreh se poezinë “Anës lumenjve” të Fan Nolit, e ka shkruar Migjeni.

Spiropali teksa ironizon Kryemadhin ndërsa reciton poezinë, e mbyll atë duke thumbuar Metën dhe Berishën.

“Dhe një zë kumbon nga lumi, na buçet na zgjon nga gjumi, se mileti po gatitet, se Luli lebetitet, se pëlcet, kërcet furtuna, fryhet Vjosa, derdhet Buna, skuqet Semani dhe Drini, dridhet Sala dhe Liri. Se pas vdekjes ndriti jeta dhe kudo gjëmon trumpeta, ngrehuni dhe bjeruni, korrini dhe shtypini, katundarë dhe punëtorë, që nga Shkodra gjer në Vlorë. Selam nga Fan Noli”, shprehet në video Spiropali.ATSH

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: