Lajme

Studentët në të ftohtë, Rama në Instagram: Kur do flasim?

Nga njëra anë janë studentët që vazhdojnë të qëndrojnë jashtë në të ftohtë duke vijuar protestën e tyre, nga ana tjetër është kryeministri Edi Rama në instagram që i fton sërish për dialog. Ai ka postuar një story ku pyet studentët: Kur do flasim? Studentët protestojnë prej 8 ditësh. Kryministri insiston që ata të takohen me të dhe të bëjnë një pakt për universitetin, për t’i dhënë zgjidhje problemeve.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close