Lajme

Studentët ‘surprizë’ Ramës, dhurat për Krishtlindje

Me rastin e Krishtlindjes disa studentë protestues kanë vendosur t’i bëjnë një dhuratë të veçantë kryeministrit Edi Rama.

Studentët kanë vendosur t’i dërgojnë kryeministrit një palë pantallona dhe Kushtetutën e vendit.

“Dua t’i themi kryeministrit se të kemi bërë dhuratë një palë pantallona që të paktën njëherë në këto vite të behet serioz, të bëhet kryeministër. Dhe më kryesorja që të lexojë Kushtetutën e Shqipërisë”- thotë një studente.
Kujtojmë se studentët protestuan prej më shumë se dy javësh, teksa kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave pa dialog. Ata kanë paralajmëruar se do të rikthehen sërish me protesta në 7 janar nëse nuk plotësohen kërkesat nga qeveria.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close