Lajme

Studenti-Ramës: Ti e trajton popullin si të jetë dele, Rama i kthehet: Je lepur para popullit

Një student i Universitetit të Vlorës e ka akuzuar kryeministrin Rama se po e trajton popullin si të jetë dele. Kryeministri i është përgjigjur menjëherë studentit duke i thënë se nuk ka të drejtë ta quajë popullin në atë mënyrë.

“Ti mund të përfundosh më keq se Lul Basha, po nuk kuptove se zotësia është te argumenti.

Unë Lul Bashës i dhashë mundësinë që të jetë lider, por nuk është lider. Ti ndryshon nga Lul Basha se ti erdhe në kohë këtu, por mund të përfundosh më keq se ai. Jeta është e gjatë, ti do të jetosh më gjatë se unë. Kur të vij ndonjë tjetër e t’ia bësh këto karshillëqe, do e shohësh se çfarë do të ndodhi. Unë jam këtu për ty. Mos mendo se populli është dele dhe se ti je më i zgjuar se populli. Nqs ti mendon se populli është dele, ti nuk je ujk, por lepur para popullit.

Në diktaturë ti do ishe në minierë sot. A e di se çfarë është diktatura?”, iu përgjigj Rama studentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close