BotaLajme

Suedi, Pallati përfshihet nga zjarri, 25 të plagosur

Njëzet e pesë persona u dërguan në spital pas shpërthimit të një pallati, mëngjesin e ditës së sotme në Gothenburg, në Suedi. Mediat e huaja raportojnë se policia ka nisur hetimet dhe deri tani nuk ka asnjë persona të dyshuar për ngjarjen. Shërbimet zjarrfikës dhe ambulanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe janë duke punuar për të larguar nga ndërtesa banorët.“Banesat dhe shkallët janë dëmtuar. Është e paqartë për momentin se çfarë e shkaktoi shpërthimin”, thanë shërbimet e urgjencës në Gothenburg. topchannel

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: