Lajme

Sulmi me raketa i merr jetën futbollistit dhe nënës së ti

Një futbollist amator i Gostomel Dmitry Martynenko vdiq në Kiev së bashku me nënën e tij. Një predhë ruse goditi shtëpinë e tyre. Futbollisti u konsiderua lojtari dhe golashënuesi më i mirë i Ligës së Dytë të kampionatit amator të rajonit të Kievit.

25-vjeçari Dmitry Martynenko ishte një student i futbollit Luhansk. Luajti si mesfushor. Gjatë karrierës së tij futbollistike, ai u bë golashënuesi më i mirë dhe lojtari më i mirë i Ligës së Dytë si pjesë e FC Gostomel.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close