Lajme

Sulmohet seksualisht gruaja shqiptare brenda zyrave të migracionit në Itali

Një grua shqiptare është sulmuar seksualisht brenda zyrës së emigracionit në një komisariat policie në Itali. Ngjarja ka ndodhur në Pistoia dhe autor i dyshuar i ngjarjes është një senegalez, i cili akuzohet për tentativë përdhunimi.

Sipas medieve italiane ai kishte sugjeruar gruan që ta ndiqte për në tualet, por kur kjo e fundit refuzoi, ai e kapi për krahu, duke e tërhequr me forcë. Karabinierët kanë ndërhyrë në kohë, duke ia hequr nga duart autorit gruan që po e sulmonte.

Tashmë autori i sulmit ndodhet në masën e sigurisë “arrest shtëpiak”, ndërsa njëri nga karabinierët shkoi në urgjencë pas mori dëmtime në shpatull.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close