Lajme

Takimi përmbyllës i fushatës së kandidatit Vullnet Sinaj në Armen, e ftuar dhe këngëtarja Jonida Maliqi

Uragani i fitores së madhe të 25 prillit, e demostruar qartë në fshatin Armen, vendlindjen e deputetit dhe kandidatit për deputet Vullnet Sinaj. Mes entuziazmit te banoreve te Armenit, mbeshtetjes se pakursyer te banoreve, per birin e tyre Vullnet Sinaj, por edhe per partine socialiste, ne date 25 prill, Armeni do te jete serish krah kahur te duhur , krahut te partise socialiste.

Armeni ka patur gjithmone burra te zote dhe te zgjuar, mendoj se asnje parti nuk ka kandidatin e duhur per te votuar, prandaj na duhet te shkojme te votojme aty ku duhet,tek partia socialiste, per te vijuar dhe permbyllur te gjitha investimet. Kam fatin e madh sot qe te ftuar  kemi kengetaren e mirenjohur Jonida Maliqi, nje kengetare e shkelqyer,me rrenjet e saj, pikerisht nga Armeni.

Armeni do te dije te jete serish ne krahun e historise ashtu si edhe e ka treguar ne vitin 1912 apo edhe ne vitin 1920. Armeni do te dije te nenshkruaje serish historine, ate te mirnjohjes dhe mbeshtetjes se tij ndaj partise socialiste dhe Edi Rames.

Mua Armeni me jep nder me jep emrin armnes, ishin fjalet permbyllese mes plot emocionesh te deputetit Vullnet Sinaj, aty ku qartesisht banoret e Armenit, por edhe si edhe ka ndodhur gjate gjithe fushates se lumit te Vlores ka shprehur ndaj deputetit Vullnet Sinaj dhe partise socialiste.

Ky eshte nje takim festiv, sepse keshtu i takon, ky eshte nje takim, ku ne sot kemi perballe jo deputetin, por vellain, birin, mikun tuaj, njeriun qe ka ditur te jete perkrah jush ne cdo moment, njeriun qe e dallon puna. Jemi ketu per te thene, se na ndajne vetem pak dite nga zgjedhjet dhe ne jemi te bindur se jo vetem Armeni, por edhe gjithe zona e Laberise do te dije te votoje, per kryeministrin qe eshte Edi Rama, dhe per ate parti qe quhet partia socialiste, ka theksuar kryetari i partise socialiste Selenice Nertil Bellaj.

Sot nuk kam ardhur ketu per te prezantuar kandidatin Vullnet Sinaj, por te uroj deputetin Vullnet Sinaj, per mandatin e dyte te tij. Vullneti nuk eshte vetem djali i Armenit, por eshte djali i Trebloves, Karburatit, Musarakut,Kudhes, Grehotit, Mazharit, gjithe laberise sepse gjithmone eshte gjendur prane halleve dhe problemeve te tyre. Ne keto zgjedhje ka vetem nje numer dhe ai eshte 12, per te arritur nente mandate te partise socialiste, ka theksuar ne fjalen e tij kryetari i bashkise Selenice Pellumb Binaj

Kengetarja me origjine nga Armeni Jonida Maliqi ka ngritur peshe atmosferen ne takimin permbylles te fushates per zgjedhjet e 25 prillit, nje atmosfere festive, ku mbeshtetja e fshatit Armen dhe gjithe laberise ka vetem nje numer,12,partia socialiste .

Jonida Maliqi , Grupi polifonik i Armenit dhe vajzat e fshatit kane dhuruar te tjera emocione per te pranishmit e shumte ne takimin e madh elektoral te deputetit Vullnet Sinaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: