Lajme

Të miturit trafikonin kokainë dhe kanabis në Greqi, një prej tyre 17-vjeçar nga Shqipëria

Në kuadër të hetimeve, mesditën e së premtes u arrestua një 16-vjeçar grek, i cili së bashku me një 17-vjeçar nga Shqipëria të cilit i janë identifikuar të dhënat, kanë fshehur në shtëpi një pako kokainë me peshë 15.1 gram, dy. pako me kanabis të papërpunuar me peshë 77 ,5 gram dhe një peshore elektronike, të cilat u konfiskuan.

Gjimnazistët janë dy fëmijë të mitur, të cilët nga hetimi i kryer nga Policia e Sigurisë Poligyros u zbulua se merreshin me drogë të “forta” dhe “të buta”, të cilat i fshehën në një shtëpi të pabanuar në një zonë të Halkidikisë.

Të miturit iu gjetën 1400 euro, një celular, si dhe dy motoçikleta që i përdorte me bashkëpunëtorin e tij dhe u referuan në Prokurorinë e Shkallës së Parë Halkidiki, të cilit i është dorëzuar edhe shkresa e lëndës për të dy prindërit për moskujdesje. mbikëqyrje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close