Lajme

Të zhdukur prej 11 ditësh, ende asnjë shenje për dy 46-vjeçarët në Sarandë. Policia mbledh pamjet filmike

Prej 11 ditësh rezultojnë të zhdukur 46 vjeçarët Leonard Thodhori i njohur si “Koçole” dhe Fatmir Sulovari alias Fatmir Krasniqi. Policia e Sarandës vazhdon ende këqyrjen e kamerave të sigurisë në mjedise të ndryshme të qytetit dhe po mbledh çdo informacion të mundshëm në rrugë operative, por dhe nga marrja në pyetje e familjarëve dhe rrethit shoqëror të të zhdukurve.

Mësohet se ditët e fundit kanë ardhur në Sarandë edhe përfaqësues të Drejtorisë së Policisë Qarku Vlorë për të asistuar në hetimet që po kryhen, por ende nuk dihet, të paktën publikisht, asnjë rezultat konkret. Familjarë të të dy të zhdukurve janë mbledhur në Sarandë, madje duke ardhur edhe nga Greqia.

Ata mësohet se po zhvillojnë kërkime edhe privatisht për gjetjen e të zhdukurve madje duke menduar edhe më të keqen. Deri më tani grupit hetimor e ka patur të pamundur gjurmimin e telefonave të Thodhorit dhe Sulovarit, pasi janë të fikur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close