Lajme

Temperatura deri në 15 gradë Celsius, si do të jetë moti për ditën e sotme

Sot pritet që Shqipëria të dominohet nga masat ajrore të qëndrueshme që do të jenë prezente në të gjithë territorin shqiptar.

Ultësira Perëndimore do të dominohet nga kthjellimet, ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta të vranësirave të cilat nuk do të mund të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 15°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close