Lajme

Temperatura deri në 23°C dhe vranësira, si pritet të jetë moti për sot

Shqipëria do të mbizotërohet sot nga një mot me kushte atmosferike të qëndrueshme. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se do të kemi kthjellime dhe shtim vranësirash graduale në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim jug- juglindje dhe shpejtësi 2 –10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore 12-18m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 23°C.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close