Lajme

Temperatura deri në 24 gradë, ja parashikimi i motit për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta, të cilat më të dukshme do të jenë përgjatë shtrirjes Lindore.

Por orët e mesditës dhe pasdites zhvillojnë vranësirat në territor, duke krijuar mundësi për shira të pakët në zonat malore dhe pjesërisht në zonat e ulëta.

Sipas Meteoalb, pjesa më e madhe e vijës bregdetare do të jetë në dominimin e motit të qëndrueshëm. Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndiomore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close