Lajme

Temperatura deri në -2°C, ja si parashikohet moti në ditët e para të janarit

Moti në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Këto masa do të sjellin mot me diell e vranësira kalimtare të përqendruara në lindje.

Paqendrueshmëria e motit do të rikthehet ditën e martë kur parashikohet dendësimi i vranësirave si dhe reshje të dobta në veri e qendër të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut dhe prej të hënës do të kthehet nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: