Lajme

Temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

E diela shoqërohet me mot të qëndrueshëm. Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira me reshje shiu në zonat malore dhe zonën e ulët pasdite. Temperaturat minimale do të luhaten 13-20 gradë në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rënie 24-27°C në veri deri në 30-33°C në zonën e ulët dhe bregdet. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close