Lajme

Temperatura të larta dhe mot me diell, por e papritura ndodh pasdite, ja çfarë parashikohet

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në shtim, kryesisht në orët e pasdites dhe të mbrëmjes.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim në dete  të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:në zona malore 9 deri 28°C,në zona e ulëta 10 deri 33°C,në zona bregdetare 15 deri 31°C

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close