Lajme

Tensione te Bregu i Lumit, banorët kundërshtojnë shembjen e banesave

Rikthehen sërish tensionet te Bregu i Lumit.Herët në mëngjes fadromat dhe efektivë policie mbërritën në zonë për të vijuar aksionin e prishjes së banesave në kuadër të projektit për ndërtimin e Bulevardit të Ri.

Nga njoftimet e banorëve, thotë Partia Demokratike, ka patur përplasje mes tyre dhe policisë.  Këta të fundit u kanë sekuestruar disa celularë me të cilët banorët kanë filmuar ngjarjen, shton PD. Banorët e Bregut të Lumit kundërshtojnë prishjen e banesave, duke kërkuar dëmshpërblim për to.

Janë 38 banesa që do të prishen.Për familjet, Bashkia ka afruar strehim social, pasi ndërtesat janë skualifikuar nga procesi i legalizimeve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: