Lajme

Tensioni në Veri të Kosovës, reagon Peleshi: Dënojmë dhunën! Dialogu dhe ulja e tensioneve, zgjidhja e vetme

Per tensionin e krijuar ne veri te Kosoves ka reaguar dhe ministri shqiptar i Mbrojtjes, i cili ka denuar dhunen dhe ka bere thirrje per uljen e tensioneve dhe zgjidhjen e problemeve vetem me dialog.

Niko Peleshi: Të shqetësuar për situatën në veri të Kosovës. Dënojmë me forcë dhunën e përdorur ndaj trupave të KFOR, që po përpiqen për garantimin e sigurisë së qytetarëve atje.

Dialogu dhe ulja e tensioneve, zgjidhja e vetme për një bashkëjetesë të mirë dhe stabilitet në rajon!
Urojmë shërim të shpejtë për trupat e lënduar!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close