Lajme

Tensionohet situata edhe tek Bregu i Lumit, banorët kërkojnë dëmshpërblimet

Ka nisur një protesta tek zona e Bulevardit të Ri. Banorët ankohen se nuk kanë marre dëmshpërblimet.

Në mbështetje të banorve kanë shkuar edhe deputetë të PD.

Para kamerave, një prej protestuesve i bëri thirrje presidentit Ilir Meta dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi që t’i mbështesin banorët.

“…mesazhi parë për zonjën Kryemadhi, nëse ka marrë votë të vijë këtu. Mesazhi i dytë shkon për Presidentin. Zoti president ku je e shikon popullin tonë si është katandisur në këtë gjendje”, bëri thirrje protesuesi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close