Lajme

Tensionohet situata në Laprakë/ Banorët kundërshtojnë prishjet e banesave

Në Laprakë situata është tensionuar mes banorëve dhe policisë, pasi punonjës të IKMT-së kanë nisur shembjet e banesave që preken nga zbatimi i projektit të Unazës së Madhe.

Banorët thonë se nuk janë njoftuar për shembjet e banesave.

Në vendngjarje ndodhen dhe deputetë të opozitës në mbështetje të banorëve. Në Laprakë pritet ardhja e kryetarit të grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho me disa deputetëve të tjerë demokratë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close