Lajme

Tentativa për atentat në Berat, arrestohet Arli Shehu, ende në kërkim dy persona

Kapet njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat.

Në prangat e policisë ka rënë 30-vjeçari nga Korça Arli Shehu. Ai së bashku me dy shtetasit e tjerë: Hamit Berisha,55-vjeç,nga Kosova dhe Ermal Gora, 43-vjeç, nga Tirana kishin planifikuar kryerjen e një atentati në qytetin e Beratit, por të gjendur nën presionin e policisë kanë fshehur automjetin në fshatin Moravë.

Brenda në automjet policia gjeti edhe të gjitha mjetet që do përdoreshin për kryerjen e krimit,ndërkohê që tre autorët e shpallur në kërkim,duke përfituar nga errësira u larguan drejt zonave të pyllëzuara.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close