Lajme

Tentoi të hynte me dhunë në Kryeministri, i arrestuari është koordinator i PS Durrës

Aurel Latifi është i riu, i cili tentoi ditën e djeshme që të futej në ambientet e kryeministrisë. I riu u neutralizua nga garda, pasi goditi me grusht kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe tentoi të hynte me dhunë në ambientet e brendshme.

Raportohet se Latifi është inspektor i kontrollit të Taksave në Bashkinë e Durrësit e po ashtu kordinator i PS për zonën e kënetës. Nuk dihet saktë arsyeja se përse Latifi tentoi të futej me dhunë në ambientet e kryeministrisë. Ai do të akuzohet për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close