Lajme

Tentoi vetëvrasjen, ky është momenti kur Aldo Rama futet në ambulancë (Video)

Publikohen pamjete fundit të siguruara nga ABC News, të 21-vjeçarit i cili pasi vráu oficerin e pólicisë, ka tentuar të kryejë vetëvrásje. Fillimisht u raportuar se kishte kryer vetëvrásje, por me mbërritjen e bluzave të bardha u konstatua se i riu kishte ende puls.

Ai është nisur me urgjentë drejt spítalit, por gjendja e tij mbetet kritike.

Pas disa orësh ndjekje nga RENEA e FNSH, Aldi Rama ka qëllúar vetën për t’i dhënë fund jetës por ka mbetur i plágosur në gjendje të rëndë. Pas këtij episodi forcat e pólicisë e kanë rrethuar dhe drejt tij ka shkuar edhe një ambulancë.

Efektivët po i kèrkonin të dorëzohej, por ai nuk u bnd dhe brenda pak minutash u dëgjua një e shtënë. I riu kishte qëllúar veten me plúmb në kokë.

I ndjeri Hoxha, po kryente një operacion rutinë kundër kultivimit të kánabisit në zonë. Ai ndaloi pranë makinës ku ndodhej 21-vjeçari, i bëri me shenjë që të ndalonte, por i riu iu kundërpërgjigj menjëherë me zjárr, duke e qëllúar dhe duke e lënë të vdèkur në vend.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: