Lajme

Tentuan të kalonin nga Spanja drejt Londrës me pasaporta të falsifikuara, kapen 3 shqiptarët

Tre shqiptarë janë arrestuar në aeroportin e Manises në Spanjë, teksa po tentonin të iknin drejt Londrës me pasaporta të falsifikuara.

Pas kontrolleve të ushtruara nga agjentët e postës kufitare, rezultoi se shtetasit shqiptarë, mbanin pasaporta italiane, polake dhe kroate, të cilat i dorëzuan pranë autoriteteve. ‘20 minutos’ shkruan se një prej shqiptarëve, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, ishte me precedent penal. Mësohet se ai ishte ndaluar nga policia një muaj më parë, për të njëjtën vepër penale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close