Lajme

Tërmet 4.8 ballë, tronditet ishulli i njohur mbushur me turistë

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pasditen e së enjtes, në orën 16:16, në zonën detare mes Kastellorizos, Qipro dhe brigjeve të Turqisë.

Epiqendra është rreth 108 kilometra në jug të Alanya, Turqi, thotë Qendra Euro-Mesdhetare. Thellësia fokale ishte 30 kilometra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close