fbpx
Lajme

Tërmet i fortë në Greqi, zbulohet epiqendra dhe magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi mbrëmjen e sotme. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 21:39 pranë ishulliz Halkidiki. Lëkundja ishte me thellësi 19.6 km dhe një epiqendër 23 km në jug-jugperëndim të malit Athos dhe 141 km në juglindje të Selanikut. Tërmeti preku skajin jugor të gadishullit të Malit Athos dhe majën jugore të Sithonia. Deri tani nuk është raportuar për asnjë dëm.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button