Lajme

Tërmet në Greqi, epiqendra e lëkundjeve me 3.7 magnitudë në Evia

Vijojnë lëkundjet sizmike në Evian Jugore, konkretisht në zonën e fshatit Zaraki, pasi një tërmet i ri me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter ka ndodhur herët në mëngjes.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur në orën 06:33 pesë kilometra në lindje të fshatit Zaraki.
Thellësia fokale u vlerësua në pesë kilometra.

Në të njëjtën kohë, Euro-Mesdheu regjistroi tërmetin me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter dhe një thellësi fokale prej vetëm një kilometër.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close