Lajme

Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra

Mëngjesin e kësaj të hëne Kreta është tronditur nga një tërmet 5.8 ballë i shkallës rihter. Mediat vendase bëjnë me dije se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 09:17 të mëngjesit të sotëm, 22 km në veriperëndim të Arvit dhe 78 km në jug të Heraklion.

Nga ana e tij, Instituti Euro-Mesdhetar vlerëson dridhjen në 6.5 Rihter. Thellësia e dridhjes vlerësohet në 10 km.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: