Lajme

Tërmeti 4,3 ballë, lëkundet jugu i Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka goditur Shqipërinë rreth orës 04:54 të mëngjesit të së shtunës.

Tërmeti me thellësi 13 km ishte me epiqendër në verilindje të Tepelenës. Nga lëkundjet e tërmetit nuk raportohet për dëme materiale.

Po ashtu edhe mbrëmjen e djeshme, pak para mesnate janë ndjerë lëkundje tërmeti në juglindje të vendit

Mësohet se lëkundjet ishin të lehta dhe kanë  pasur një magnitudë prej 3.5  ballësh të shkallës Rihter. Lëkundjet janë rregjistruar rreth orës 23:35 minuta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close