Lajme

Tërmeti 5.5 tronditi vendin, dalin pamjet se si shkundet dyqani në Tetovë

Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.5 shkallëve Rihter, e ka dridhur mëngjesin e sotëm Maqedoninë e Veriut. Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Leunovo, në afërsi të Mavrovës, me thellësi prej 10 kilometra.

Se tërmeti ka qenë i fuqishëm dhe ka shqetësuar qytetarët, dëshmon edhe një video-incizim në një dyqan në Tetovë. Tërmeti i sotëm që u regjistrua në orën 04:54, është ndjerë edhe në shtetet fqinje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: