Lajme

Tërmeti 6.2 ballë në Kretë, dalin pamjet e para (Video)

Paraditen e sotme, një tërmet 6.2 ballë tronditi Kretën. Sipas Institutit Gjeologjik, tërmeti ishte me epiqendër në det të hapur dhe me thellësi 5 km. Mediat greke raportuan se lëkundjet zgjatën 20 sekonda dhe reagimet e para të banorëve tregojnë se ata janë të frikësuar.

Një video kapur nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin e tërmetit dhe kur banorët dalin menjëherë nga banesat apo bizneset e tyre. Kjo situatë është bërë e papërballueshme nga banorët.

Kujtojmë se Kreta u godit nga një tërmet i fortë më 27 shtator që deri më dje ka pasuar me tërmete më të vogla.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close