Lajme

Tërmeti godet Greqinë, epiqendra vetëm 4 km nën kryeqytetin e Athinës

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Athinë, Greqi. Epiqendra e tërmetit u raportua poshtë rrethit Marousi, ishte 2,9 ballë dhe ishte i cekët pasi ishte vetëm 4 km nën kryeqytetin e Greqisë dhe kjo është arsyeja që u ndje si një dridhje e fortë.

Sipas ekspertëve duke bërë që epiqendra të jetë kaq cekët tërmeti është ndjerë si të ishte 4.5 ballë. Sipas raportimeve të para, dridhjet janë ndjerë edhe në Neë Heraklion, Acharnes dhe Neo Psichiko.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: