Lajme

Tërmeti i parë për 2022-shin “shkund” Shqipërinë, ku ishte epiqendra

Një lëkundje tërmeti është regjistruar disa minuta para mesnate në vendin tonë. Lëkundje e parë sizmike për vitin e ri 2022 është ndjerë në orën 23:36 ndërsa epiqendra ka qenë në Lezhë.

Paraprakisht raportohet se tërmeti ka qenë 2.9 ballë me një thellësi prej 10 km dhe një distancë 59 km nga Durrësi. Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për të lënduar. /abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close