fbpx
Lajme

Tërmeti/ Mes të plagosurve në ishullin Samos 14-vjeçari shqiptar nga Lezha, transportohet për mjekim në Athinë

14-vjeçari i plagosur në ishullin Samos në Greqi është shqiptar. Djali me inicialet E.M., nga Lezha, ka goditje në kokë, krah të thyer dhe dëmtime në këmbë.

Mësohet se nga 15:00 është transportuar me helikopter drejt Athinës. Djali ishte duke u kthyer nga shkolla, teksa një mur është shembur dhe e ka zënë poshtë. Ndërkohë në këtë ishull 19 persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa fatkeqësisht 2 adoleshentë, një 15-vjeçare dhe një 17-vjeçar kanë ndërruar jetë. Po ashtu raportohet se në Athinë për mjekim të specializuar është transportuar dhe një 63-vjeçare.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button