Lajme

Tërmeti në Turqi dhe Siri, reagon Rama: Do të dërgojmë një grup kërkim-shpëtimi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për tërmetin e fuqishëm që goditi Turqinë në orët e para të së hënës.

Ai shpreh ngushëllime për familjet e prekura, ndërsa bën të ditur se Shqipëria do të dërgojë një grup kërkim-shpëtimi.

Reagimi në Twitter:

I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close