fbpx
Lajme

Tërmeti nuk kursen as “kokat e shtetit”! Tre ministra turq në konferencë, vendi dridhet nga paslëkundjet, u ikën ngjyra nga fytyra

Tërmeti në Turqi nuk ka kursyer as “kokat e shtetit”!  Teksa Kryesia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) ishte mbledhur në orën 5.30 të mëngjesit për të dhënë detaje lidhur me dëmet e tërmetit, vendi është lëkundur sërish.

Ndërkohë që ministri i Brendshëm, i Shëndetit dhe Urbanizimit ishin live,  vendi u trondit nga një paslëkundje me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter. Megjithatë asnjë prej tyre nuk lëvizi nga vendi për të vijuar më pas normalisht me konferencën.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button